Choď na obsah Choď na menu
 


bernoakovoreca2013

21. KOLO Nedela 10.3.2013 o 9:00

 

Réca Devils - Bernolákovo

6:5 (1:2, 2:3, 3:0)

góly: Ravasz 2, Kurtin Lukáš, Répasi, Hrazdíra, Kurtin Dušan ml.

prihrávky: Hrazdíra 3, Susko, Ravasz, Metzner

vylúčený: Kurtin Lukáš 14, Zuzič 2, Metzner 2

vylúčený: 4:9 na 2.min. + Kurtin Lukáš a hráč Bernolákovo na 10 min.

presilovky: 3:0

oslabenia: 0:0

 

report: Vcelku príjemné počasie hokejbalu prialo. Začalo sa opatrne, na oboch stranách bolo badať dôležitosť duelu. V koncovke boli presnejší hráči súpera, na naše šťastie dve z ich strie skončili na konštrukcii bránky. V polovici prvej časti sa na pravej strane pekne uvonil Mirek a strieľanou prihrávkou trafil čepeľ Lukáša a bolo 1:0. Boa to v podstate prvá naša vážnejšia šanca. Avšak v obrane nam chýbal dôkaz a súper nás o nedlho trestal spoza brány sa natlačil hráč pred Fera ten dva krát zasiahol ale tretí pokus dotlačil do bránky - 1:1. Žiaľ ai tento moment nás neprebral a chvíľu sme po ďalšej hybe inkasovali a bolo 1:2. Do konca tretiny sa už stav nemenil...

 

Úvod druhej časti bol ako z veľkej knihy, žiaľ pre súpera. Súperou hráč sa uvoľnil z ľavej strany a bekendom k tyčke prekonal Fera - 1:3. Našťastie a chvíľu zdvihol našu "vlajku" kapitán Marek keď zabojoval pred bránko na dva krát od žrďky skóroval - 2:3. O chvíľu však prišla laxnosť Andyho v strednom pásme hráč Bernolákova prešiel stredom celé ihrisko a obhodil Fera - 2:4. Ani tento gól nás neprebral po strele ktorá dopadla rovno pred protihráča a ten z prvej prestrelil bezmocného Fera - 2:5. Na naše hokejky sa vkrádala neistota naopak súperovi sa darilo všetko na čo siahli. Avšak potom prišiel kľúčový moment keď necelé dve minúty pred koncom tretiny faulovali súčasne dvaja hráči. V presilovke sme pritlačili súpera a minútu pred koncom Andy ideálne nabil Mirekovi, ktorý nádhernou bombou vymietol ľavý horný roh - 3:5. A tak prišla na rad druhá presilovka ktorú sme v tejto časti nevyužili.´Avšak do záverečnej časti sme si preniesli ešte 59 sekúnd výhody.

 

Hneď v úvode sme zavreli súpera a v 17. sekunde Mirek nabil Andymu a ten od modrej s pomocou žrďky znížil 4:5. Pokračovali sme v aktívnej hre, naopak súperovi dochádzali sili, čoho dôsledkom bolo ďalšie vylúčenie. Táto presilovka nebola síce taká dobre prevedená, ale priniesla vyrovnanie... Jojo spoza bránky našiel na červenej Andyho, ten mal dosť priestoru priblížiť sa až za modrú čiaru a bombou od modrej vyrovnal - 5:5. Na hre Bernolákovo bolo vidieť sklamanie a únavu. Marek s Mikim predviedli peknú akciu na jeden dotyk žiaľ Marek tentoraz neprekonal brankára. O chvíľu sme šli opäť do prečíslenia, Dušan vystrelil Brankár si siahol na loptičku avšak tá mu zapadla za chrbát - 5:6. Od tohoto momentu sme boli lepším tímom. Bernolákovo sa nadychovalo k záverečnému náporu avšak v čase 12:43 prišlo vylúčenie na 2 min. za hrubý faul lakťom do tváre Andyho, aj keď za tento zákrok sa pýtal trest na 5+DKZ. V každom prípade sme mali šancu pozbierať sekundy, Andy, Mirek a Jojo si zahrali so súperom bago až do času 14:27. Vtedy prišla power play súpera v hre 4 na 4, počas ktorej sa vrátil aj vylúčený hráč avšak najväčšiu šancu mal Jojo keď mal pred sebou od kruhou prázdnu bránku, napriek tomu že ju netrafil sme už súpera do šance nepustili a tak sme porazili Bernolákovo 4 gólovým obratom. Super výkon v závere!!!

 

zostava - Fero - Piso, Jojo, Dušan, Bonďo, Andrej, Maroš - Marek, Miki, Andy, Lukáš, Laco, Piso