Choď na obsah Choď na menu
 


recadevils-devils2013stvrtfinale

v Nedeľu 12.5.2013 o 12:30

Réca Devils - Devils Petržalka

2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

góly: Duhár, Ravasz

prihrávky: Repasi

vylúčený: Metzner 4, Ravasz 2

vylúčený: 3:3 na 2. min.

presilovky: 1:1

oslabenia: 0:0

 

zostava: Fero - Jojo, Mirek, Bonďo, Andrej, Dušan - Marek, Miki, Andy, Luky, Igor, Dávid, Laco

 

REPORT: V pekné nedeľné poludnie nás čakal tím, ktorý skončil na druhom mieste tabuľky. Navyše keď sme sa pozreli na súperovú súpisku okrem tradičných (každozápasových) opôr na súpiske figurovali hráči ako Thron, Šurek, Beleš z extraligy, ako aj strelec z Bratislavskej ligy Robo Sloboda. Do zápasu sme šli s tým že nemáme čo stratiť.

Od úvodu sa hralo dosť opatrne, každý čakal na chybu... Hralo sa disciplinovane na oboch stranách, bez vylúčenia a bez väčších chvíľ a tak si náš Fero ako aj Petržalský Fero dlho držali čisté konto. Žiaľ v závere prvej časti spravil chybu Jojo keď na chvíľu odstúpil od kanoniera Petržalčanov Miša Vrableca, ktorého skvelou prihrávkou cez celú dĺžku ihriska našiel Robo Sloboda a Vrablec pekne obstrelil Fera - 0:1. Týmto výsledkom sa skončila aj prvá tretina.

 

Druhá tretina pokračovala v obraze prvej, stále sa hralo disciplinovane, aj keď nie bez vylúčenia. Prvým vylúčeným (aj keď trošku prísne) bol Jojo za faul lakťom. Oslabenie sme však zvládli bez väčších problémov. V polovici druhej tretiny sme dostali šancu na presilovku keď bol vylúčený Jožko Pápež za držanie hokejky. Napriek niekoľkým dobrým strelám si Petržalský Fero držal čisté konto a tak sa stav nemenil. V závere sa hralo pred súperovou bránkou avšak Jojo nezmyselne fauloval a inkasoval opäť 2 minúty.

 

Poslednú časť sme teda začali v oslabení, žiaľ v 25 sekunde Fero vyrazil loptičku a keď Bonďo nedokázal upratať Vrableca s pred bránky ten do prázdnej bránky vsietil svoj druhý gól - 0:2. Nevzdávali sme sa, avšak súper hrozil z brejkov. Fero nás držal nad vodou keď vytiahol niekoľko fantastických zákrokov. V 9. minúte tretej tretiny sme opäť dostali šancu v presilovke keď šiel na trestnú lavicu Beleš za nedovolené bránenie. Presilovku sme hrali dobre, najprv Andy zazvonil o pravú tyč potom v skrumáži Répasi posunul na Duhára ktorý prestrelil hradbu tiel pred bránou - 1:2. O necelú minútu sa vhadzovalo po ľavej ruke brankára Petržalky a toho nachytal na hruškách Andy keď vyrovnal strelou rovno z buly - 2:2. Petržalčanie ostali ako obarený, Mirek sa snažil rozhodnúť dobre strieľal aj Répasi, avšak nedáš dostaneš sa potvrdilo do bodky keď 92 sekúnd pred koncom zavŕšil svoj hattrick Mišo Vrablec - 2:3. V závere sme sa pokúsili o hru bez brankára, žiaľ rozhodca Malovec nás obral o presilovku keď po faule hviezdneho Vrableca súčasne nezmyselne vylúčil Andyho za filmovanie... V hre bez brankára sa nám skórovať nepodarilo naopak zvýšiť mohol Thron a Sloboda... Napriek tomu že opustenú bránku netrafili tešili sa z najtesnejšieho víťaztva.

 

Hlasy po zápase:

Jozef Pápež (Devils Petržalka) bol to dobrý zápas z oboch strán, Réčania dobre hrali v obrane a bránkár ich podržal v dôležitých momentoch, škoda toho gólu ku koncu zápasu, mohlo to byť všetko úplne inak...ale bude odveta, tak sa uvidí!

 

Andy Ravasz (Réca Devils) súhlasím s Jožkom. Zápas bol super, vyrovnaný. Hráčov Devilsu poznám roky a zápasy s nimi sú pre mňa o to väčším zážitkom. Mrzí ma že sme opäť o gól prehrali ale taký je šport. Verím že im to oplatíme v ďalšom duely. Vyzdvihol by som výkon nášho brankára, ktorý bol famózny a držal naše šance na úspech najmä za nepriaznivého stavu. Teším sa na odvetu.