Choď na obsah Choď na menu
 


22. 2. 2012

 Réca Devils - Bernolákovo

5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

report: Museli sme si privstať vďaka počasiu a rozcvičkou nám bolo odhŕňanie snehu. Ihrisko bolo dost mokré, s množstvom mlák čo neboli zrovna ideálne podmienky, ale rozhodca pískol do píšťalky a hralo sa.

Od úvodného buly sme sa pustili do súpera, aj keď nie s takou vervou ako by sme mohli. Po pár minútach sme sa dostali do vedenia keď Jojo prihral Marekovi ten strieľanou prihrávkou našiel Fera, ktorý pekne tečoval pod brvno a nedal brankárovi šancu - 1:0. Súper sa dostával do šancí sporadicky, o to však boli šance nebezpečnejšie, Boris nás zachránil, keď sa krásne vrhol po loptičke keď mal súper už prázdnu bránku. Mali sme v poli v podstate neustálu prevahu, ale chýbali čisté šance. A tak jeden z ojedinnelých výletov Bernolákova sa skončil na pravej Borisov žrďke a tak sa stav nemenil.

 

Do druhej tretiny sme nastúpili rovnaku ako do prvej, mali sme územnú prevahu, ale bez čistých vyložených šancí nakoľko Bernolákovčania zodpovedne bránili. Avšak prišla akcia ako cez kopirák prvého gólu, keď špoty strieľanou prihrávkou našiel nášho kapitána a Marek peknou strelou do protiohybu brankára zvýšil - 2:0. Hra mala spád, v tejto fáze však začali hrať Bernolákovčanie dosť nečisto, najme pri mantineloch, avšak v oslabení sme paradoxne hrali my, keď Jojo dostal trest za narazenie na mantinel. Oslabenie sme však s prehľadomm ubránili. Keď už sa zdalo že sa nič nestane, dali sme sa strhnúť obaja obrancovia šli do brejku, avšak po zlej prihrávke vpredu súper založil útok a osamotený Dušan nedokázal súpera zastaviť - 2:1. Za posledných 30 sekúnd tejto časti sa nič nemenilo.

 

V záverečnej tretine sme si povedali že musíme zamakať. Súper netakticky zahral loptičku za mantinel za čo pykal dvojminútovým trestom. Nováčik v našom drese Špoty prihral Andymu ten sa natlačil medzi dvoch protihráčov a zvýšil na 3:1. Bernolákovo mohlo znížiť avšak Boris dva krát fantasticky zasiahol keď mal súper už práznu bránku. Makali sme ďalej. v polovici tretej tretiny sa dostali do úniku Mirek s Andym, Mirek prihral Andymu a ten strelou medzi betóny brankára zvýšil na 4:1. Potom prišiel menej športový moment keď Bengli narazil súpera na mantinel ten si to nenechal a videli sme ferovku. No keď sa biť prestli naskočila polovica striedačky Bernolákova, do Benglyho sa pustil druhý hráč, ktorého uzemnil dvoma ranami, následne prišiel tretí s ktorým sa bil. Príde mi viac ako zbabelé striedať sa v bitke na jednom hráčovi traja súperovi hráči. Bengly nezvládol špinavé nepotrestané zákroky súpera - je mladý a vytiekli mu nervy. Ale ´´fotry´´ z bernolákova to zvládli ešte menej si myslím. Sám som zvedavý aký trest dostanú hráči súpera, ktorý vyskákali zo striedačky a pustili sa do hráča, zo skúseností si myslím, že náš hráč si to odnesie ešte viac, tak ako vždy, čoho dôkazom bolo aj množstvo neodpískanćh zákrokov súpera a následné úzkoprsé vylúčenie Joja za klasický bodyček so žiadnou prehnanou razanciou (podobnćh zákrokov sme dnes videli pomerne dosť). Potom sa už len dohrávalo, presilovú hru sme pretavili na záverećný gól, keď Palo zachytil rozohrávku, prihral Andymu, ten na Lukyho ktorý do odkrytej časti bránky uzavrel na 5:1.

 

Nehrali sme zle ale určite vieme aj lepšie, tak snáď sme sa len šetrili na Pezinok. V dobrom svetle sa ukázal novic Špoty, aj keď bol namočený v jedinom inaksovanom góle, ale jeho bojovnosť a aj dve asistencie sú prísľubom kvality. Takže verme že bude oporou našich radov a my ostatný musíme zamakať lebo Pavúci z Pezinka nie sú Bernolákovo...

 

 

SOBOTA 18.2.2012 o 9,00hod. v Modre

zostava: Fábry Peter - Pokorný, Špoták, Metzner, Fábry Pavol, Botló, Kamenár - Répasi, Androvič, Ravasz, Hrazdíra, Kurtin Lukáš, Voros, Kurtin Dušan