Choď na obsah Choď na menu
 


23. 10. 2010

Prvé víťazstvo zo Senca...

Od úvodného buly sme sa pustili s kvalitným súperom do otvorenej partii a vypracovali sme si množstvo sľubných akcí, ale v úvode sa nám nepodarilo prekonať súperovho brankára, ktorý však neposobil v bráne istým dojmom. Naopak Náš Boris s prehľadom riešil všetky situácie, taktiež obrana hrala, dobre - dorazne. V polovici prvej tretiny Jojo zachytil rozohrávku Empírie, kúsok potiahol s loptičkou, ktorú nastrelil na bránu asi z polovice ihriska, Marek pred bránou odviedol skvelú robotu clonením a tak sa Kiri (brankár Empírie) smutne pozrel už len do brány - 1:0. Celý zápas bol poznačený vylúčeniami, jedno z nich nezvládol Poky a nechal sa detinsky vylúčiť do konca zápasu za dva 10minútové tresty. Avšak v oslabeniach sme hrali výborne a nepúšťali sme súpera do koncovky a tak sme ustáli prvú tretinu a vyhrali ju 1:0.

 

Od úvodu druhej tretiny sme hrali presilovú hru keď Empíraia mala za pár sekúnd na trestnej lavici až 3och hráčov. Laci však povolal hneď prvého hráča z trestnej lavice, keď zachytil rozohrávku Empírie a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 2:0. Hneď v ďalšej presilovke sme opať skórovali keď loptička po osi Fero - Jackson - Jojo skončila v sieti súpera - 3:0. V tejto fáze zápasu hra pripomínala hru mačky s myšou a po Marekovej prihrávke sa blysol druhým gólom Laco - 4:0. Pokračovali sme vo výbornej hre v tejto časti a Rudo prestrelil po zemi Kiriho, ktorý v tejto fáze lovil jednu loptičku za druhou - 5:0. To však nebolo všetko, Marek vyzval Fera elegantnou prihrávkou ponad súperovú hokejku a Fero jednou rukou vyškolil Kiriho - 6:0. Skóre druhej tretiny uzavrel svojím druhým gólom Rudo, keď s prehľadom zúžitkoval Ferovu prihrávku - 7:0. Po druhej tretine neuveriteľných 7:0.

 

Cez prestávku sme si povedali že zápas musíme dohrať, žiaľ dočkal sa aj súper, aj keď som si nie celkom istý či Bengli fauloval a nasledovalo trestné strieľanie. Treba uznať že hráč Empírie predviedol pekný blafák na ktorý Boris nemal nárok - 7:1. Začali sme sa trošku obávať o výsledok napriek vysokému náskoku, avšak pri ďalšom Našom vylúčení sme inkasovali po jednej z mála vydarených akcií Empírie - 7:2. Po tomto momente sme si zobrali oddychový čas po ktorom sme pokraćovali v zodpovednom výkone z prvých dvoch tretín. Empíria sa snažila s výsledkom ešte niečo urobiť, ale narážali zvačša na dobre organizovanú hru. Sami sme mohli zvýšiť náskok, strelecky aktívny bol najma Laco, ktorý chcel ale napriek streleckej aktivite sa ani jemu a ani nikomu inému nepodarilo skórovať a tak sme poslednú tretinu síce prehrali 0:2, ale celý zápas sme vyhrali 7:2.