Choď na obsah Choď na menu
 


8. 11. 2011

V peknom hokejbalovom počasí sme narazili na Lužnú, ktorá sa posilnila a okupovala horné priečky tabuľky. V úvode začalo vzájomné oťukávanie. Nám sa však hneď pri druhom striedaní podarilo skórovať keď Andy našiel Joja, ten pekne potiahol a švihom pod horný žrďku rozvlnil sieť - 1:0. Žiaľ gól Nás uspal, naopak súper sa tlačil do koncovky a chcel vyrovnať... To sa mu žiaľ aj podarilo po krásnej akcii na jeden dotyk vyrovnali - 1:1. V závere tretiny sme boli vylúčený oslabenie sme hrali dobre, avšak Andy šiel striedať nie vo vhodnej dobe, súper založil bleskovú akciu a jeden z hráčov doklepol strelu z diaľky - 1:2. V prvej časti viac gólov nepadlo a tak sme šli do kabín s jednogólovým mankom.

 

V druhej tretine sme pokračovali v nevýraznom výkone a súper pozorne bránil. Avšak potom prišiel moment, keď Poky vystrelil z 3/4 ihriska po zemi, k tyčke a vyrovnal - 2:2. Pred bránou súpera dobre clonil Miki... Avšak súper sa opäť pomerne rýchlo dostal opäť do vedenia keď zakončili peknú akciu - 2:3. Jeden zo zlomových momentov prišiel keď sa loptička odrazila od brvna pred bránkovú čiaru... Rozhodcovia sa dlho radili, sledovali záznam a podľa mňa správne neuznali gól - negól...  Potom už prišli chvíle kapitána Mareka - spasiteľa. Najprv po Ferovej prihrávke vyrovnal strelou švihom pomedzi betóny brankára a o chvíľu sme už viedli keď Marek dorážkou do odkrytej bránky využil bojovnosť Fera v súboji s obrancami a brankárom súpera. Medzičasom ešte opečiatkoval s chuťou hrajúci Jojo hornú žrďku a tak sa stav nemenil a vyhrávali sme o gól my.

 

Do tretej tretiny sme nastúpili už lepšie s cieľom dotiahnuť zápas do víťazného konca. Po krásnej akcii keď Poky strieľanou prihrávkou našiel Andyho, ten pekne tečoval poloprihrávku, brankár strelu vyrazil a keď Andy v páde dorazil tak brankár lužnej skvele vyčaroval ľavý betón a tak sa stav nemenil. Dostali sme sa do presilovej hry, ale namiesto aby sme svoj náskok zveľadili tak sme inkasovali keď Andy s Pokym nezvládli únik 2 na 2 a súper vyrovnal - 4:4. Na šťastie ešte v tej istej presilovej hre po akcii na modrej čiare horeuvedených hriešnikov Paľo krásne doklepol Pokyho strelu a opäť sme viedli - 5:4. O chvíľu opäť v presilovke všadebol Fero našiel perfetne Mareka a ten umiestnenou strelou zavŕšil hattrick - 6:4. V závere ešte mohol Marek pridať aj štvrtý gól, avšak nevyužil Andyho prihrávku z poza bránky a v súboji z oči vo oči s brankárom neuspel. Napriek tomu sa stav už nemenil, súper si posledných 30 sekúnd zahral presilovku 5 na 3 avšak brániaca trojica nepustila súpera ani do zakončenia a tak sme zdolali Lužnú 6:4.