Choď na obsah Choď na menu
 


Turnaj sa hralza pekného počasie, v dobrej nálade.

V skupine sme postupne hrali:

Réca Devils - Jarovce 2:1

Réca Devils- Obri 3:0

Réca Devils - Vitamíny ´A´ 4:4

Réca Devils - Buldogs 3:0 (nedohrané - súper odišiel)

 

Štvrťfinále

Réca Devils - Dunajská Lužná 3:1

Semifinále

Réca Devils - Vitamíny ´A´ 3:2 sn

Finále

Réca Devils - Haliganda 3:1

 

Už v sobotu sme mali počasie pekné (aj keď skôr na kúpanie ako na hokejbal). V úvodnom stretnutí po 8mej hodine sme nastúpili na úvodný zápas proti Orlom z Modry. Na Naše prekvapenie však na druhej strane stáli chlapci z Jaroviec, ktorý na poslednú chvíľu nahradili Orlov. Od úvodných minút sme sa pustili do Jarovčanov, dlho sme však nevedeli vsietiť gól a začali sme neuveriteľný koncert žrdiek. V stretnutí sme nastrelili celkom štyri žrďky, ale na šťastie si dve loptičky našli cestu do bránky a keď už vyzeralo, že si Boris udrží čisté konto v poslednej minúte urobil jedinú väčšiu chybu na turnaji a tak sme zdolali Jarovce 2:1. Druhý duel sme hrali až v poobedných hodinách a tak sme sa piekli. V druhom zápase nás čakali Obri. Tento tím sme zlomili prvým gólom v úvode druhej časti a nakoniec sme vyhrali s prehľadom 3:0. Postup zo skupiny bol už takmer istý a čakalo Nás domáce Áčko - Vitamíny Pezinok. V peknom útočnom hokejbale sme videli 8 gólov po štyroch na každej strane a tak po remíze 4:4 bol Náš postupový osud spečatení, ku cti Nám slúži že sme sa nezlomili ani za stavu 1:3 pre domácich. V poslednom stretnutí sme sa stretli s Buldogs, Tí však po 3ťom Ferovom góle v úvode druhej časti odišli a duel nedohrali a tak ostal v platnosti výsledok 3:0.

 

Pekné počasie sa na Nás usmievalo aj v nedeľu. V Štvrťfinále Nás čakal starý známy súper zo SHbL - Dunajská Lužná. Opäť sme však prehrávali keď súper z ojedinelej akcie strelil so šťastím úvodný gól. Na šťastie sme dokázali zápas otočiť a zdolať Lužnú pomerom 3:1. V semifinále sme sa stretli (pre mňa trošku nelogicky) opäť s Vitamínmi Pezinok. Súboj ktorý okorenilo opäť ako v každom predošlom zápase niekoľko Našich žrdiek sme zahrali ´´iba´´ v pomere 2:2 a tak nasledovali trestné strieľania. Hneď v prvej sérii sme nastrelili ďalšiu žrďku, ale nakoniec sme zdolali Vitamíny keď o postupe do finále rozhodol v 4tej sérii Fero (pred ním zo 7mich hráčov nedal nikto gól) a tak sme šli do finále. Haliganda bol súper ktorý bol behaví to sme všetci vedeli. žiaľ opäť sme nezačali najlepšie, keď súperov hráč otvoril skóre, 0:1. Avšak opäť sme zabojovali a Marek ako správny kapitán zavelil do útoku a po peknej individuálnej akcii vyrovnal. Zápas sa prehupol do druhej polovice, vlastne ostávalo do konca niečo málo viac ako 2 minúty, keď Andy doklepol Marekovu strelu a presvedčil všetkých, že Réca sa nespolieha na nájazdy. O minútu už v podstate rozhodol Fero, keď upratal loptičku do bránky málo vídaným volejom. Stav 3:1 sa nezmenil ani pri súperovej powerplay a tak sme vybojovali prvý pohár za víťazstvo pre Récu.

Každý jeden hráč siahol na dno svojích síl a myslím si že zaslúžene sme vyhrali. Bilancia 7 zápasov 6 víťaztiev (jedno na ts) a jedna remíza pri skóre 21:9 bola výsledkom driny všetkých zúčastnených.

Navyše Fero Androvič sa stal so 6timi presnými zásahmi najlepším strelcom turnaja.

Víťazná zostava: Peter Fábry - Ján Pokorný, Jozef Metzner, Norbert Botló,

Pavol Fábry - Marek Répasi, František Androvič, Andrej Ravasz, Miki Voros,

v nedeľu nás dobre doplnili Miroslav Hrazdira, Lukáš Kurtin a Dušan Kurtin